Od 11. května 2021 otevíráme zahradu a výstavu RE.CAPITULATION!

 • 1. Otevíráme zahradu a výstavu

  Od 11. května 2021 je dle běžné otevírací doby (úterý–neděle; 10.00–17.30) otevřen pro veřejnost prohlídkový okruh Zahrada. V rámci její prohlídky můžete v technickém podlaží vily Tugendhat navštívit i výstavu RE:CAPITULATION.1945.1996, která vizuálně podmanivou formou prezentuje méně známé fotografie vily z doby po II. světové válce a přibližuje tak osudy objektu po odchodu rodiny, která ji obývala. Výstava byla plánována jako součást oslav 90. výročí vzniku vily Tugendhat. Otevřen je rovněž obchod se suvenýry.

  Více informací o výstavě ZDE.

 • 2. Online prodej vstupenek na webových stránkách zůstává uzavřen. Kdy bude možné koupit si vstupenku?

  Online prodej vstupenek je aktuálně pozastaven. Prohlídky objektu mohou probíhat v případě platnosti 4. rozvolňovacího balíčku Vlády ČR. Dle dostupných informací nelze očekávat platnost tohoto balíčku dříve než od 24. května 2021 (datum se může změnit).

  O otevření prodeje vstupenek budeme informovat v závislosti na vývoji epidemiologické situace na www.tugendhat.eu a na oficiálních profilech vily Tugendhat: linktr.ee/VillaTugendhat

 • 3. Jak budou prohlídky uvolňovány do prodeje?

  Uvolnění prohlídek do prodeje bude probíhat postupně v několika vlnách tak, aby nedošlo k přetížení online prodeje vstupenek. Rozdělení jednotlivých prodejních vln bude, samozřejmě v závislosti na epidemiologické situaci a platných nařízeních, následující:

  Vlna 1: Termíny prohlídek v květnu a červnu 2021
  Vlna 2: Termíny prohlídek v červenci 2021
  Vlna 3: Termíny prohlídek v srpnu 2021

  Konkrétní termíny, kdy bude možné vstupenky zakoupit, sdělíme, jakmile budou známy možné kapacity prohlídek a epidemiologická nařízení, která je nutné pro organizaci prohlídek splnit.

 • 4. O vstupenky je vysoký zájem. Co doporučujete, abychom měli šanci vstupenku zakoupit?
  • Pokud to Vaše časové možností umožňují, doporučujeme směřovat návštěvu na dny v pracovním týdnu. Termíny o víkendech a státních svátcích jsou pravidelně vyprodány v řádu několika málo minut.
  • Pokud plánujete návštěvu 16 a více osob, je nutné návštěvu objednat na e-mailu: groups@tugendhat.eu.
  • Pokud se stane, že vstupenky již nejsou k dispozici, je poslední alternativou vstup v rámci karty Brnopas, který je nabízen Turistickým informačním centrem Brno. Bližší informace o této alternativě naleznete na stránkách: https://www.gotobrno.cz/brnopas/