EDU ONLINE

Výtvarná soutěž pro žáky 9. třídy ZŠ a studenty čtvrtého ročníku víceletých gymnázií

Potkáváte každý den cestou do školy zajímavou budovu? Díváte se z okna učebny na pozoruhodnou fasádu? Připadá vám některá brněnská stavba zcela jedinečná? A jak by vypadal váš vysněný rodinný dům?

Dokázali byste se inspirovat myšlenkami známých architektů minulého století nebo těch ze současnosti? Pokuste se vystihnout architekturu, která vás zaujala a navrhněte vlastní rodinný dům!

Jako odměnu pro nej… návrh otevřeme vilu Tugendhat poslední červnový den speciálně pro vás a vaši třídu již v 8.00, kde si budete moci u onyxové stěny s tím nejhezčím výhledem na Brno předat závěrečná vysvědčení.

Více informací o soutěži Architektura mě inspiruje ZDE.


PRACOVNÍ LISTY

Vytiskněte si na domácí samostudium edukační list, který jsme pro vás vytvořili s ilustrátorem Vojtou Šedou. Dozvíte se v něm mimo jiné i to, kdo se zasloužil o zapsání vily na seznam českých kulturních památek, nebo si můžete vyzkoušet, jaké by to bylo být designérem slavné brněnské vily.

Věděli jste, že Greta Tugendhatová vyslovila při své návštěvě Brna v roce 1969 přání, aby vila sloužila pro kulturní účely? To byl ale jenom začátek dlouhé cesty o záchranu této unikátní stavby, která v tehdejší době sloužila jako rehabilitační centrum pro děti s vadami páteře. Více o vile a její památkové obnově naleznete v přiloženém naučném listu.