PROJEKCE NOIR FILMU MALTÉZSKÝ SOKOL VE VILE TUGENDHAT

PROJEKCE NOIR FILMU MALTÉZSKÝ SOKOL VE VILE TUGENDHAT

V pondělí 1. a úterý 2. července proběhnou v hlavním obytném prostoru přímo u onyxové stěny další z řady filmových projekcí ve vile Tugendhat.

Vzhledem k dennímu světlu dochází v průběhu léta ke změně formátu promítání. Vybrané snímky budou reprízovány v průběhu 2 po sobě jdoucích dní, a to vždy ve 20:30 hodin.

Film Maltézský sokol v režii John Hustona byl v roce 1941 nominován na Oscara za nejlepší film.

Soukromý detektiv Sam Spade přijímá od půvabné klientky zakázku, která ho postaví nejen do role podezřelého z vraždy svého společníka, ale především do čela nemilosrdného lovu na černého sokola, který je klíčem k obrovskému majetku. Ve tvrdé hře o peníze i o život kličkuje před podezřívavou policií, chladnokrevně kombinuje se zájmy gangsterského klanu a cynicky překonává vztah, kterému by mohl podlehnout.

Propletenec postav, jejich předchozích osudů a lživých výpovědí se postupem času mění v obrovský filmový zážitek. Každá věta tu má své osobité kouzlo, stejně tak jako jednotlivé postavy. Excelentní Humphrey Bogart se zapsal mezi nesmrtelné, stejně vynikající je ale i Mary Astorová.

Film je promítán v původním znění s titulky.

Cena vstupenky 200 Kč.

Kapacita jednoho promítání je omezena na 30 diváků.


Vstupenky lze od 18. 6. 2013 zarezervovat na e-mailu: info@tugendhat.eu nebo telefonicky na čísle: +420 515 511 015.

Rezervované vstupenky je nutné vyzvednout přímo na pokladně vily Tugendhat nejpozději 1 den před projekcí.

Do interiérů je zakázán vstup s jehlovými podpatky.