Vyprodáno! Filmová projekce: Umělec v zahradě vily Tugendhat

Francouzský snímek Umělec (The Artist) z roku 2011 vzdává hold filmům z přelomu 20. a 30. let 20. století, tedy období, kdy němý film vystřídal film zvukový. Film v režii Michela Hazanaviciuse získal řadu mezinárodních ocenění, z nichž nejslavnější je pět úspěšně proměněných nominací na Oscara v roce 2012.

Vyprodáno! Filmová projekce: Umělec v zahradě vily Tugendhat

Příběh diváky přivádí do filmové Mekky – amerického Hollywoodu v roce 1927. Zde mezi největší hvězdy stříbrného plátna George Valentin (Jean Dujardin), charismatický hrdina němých filmů.  Jeho sláva se zdá být neotřesitelná. Když však Valentin na premiéře jednoho z filmů vrazí do mladičké fanynky Peppy Miller (Bérénice Bejo) začíná se karta obracet. Dosud němý film je doplněn o zvukovou stopu a dosud zaběhlé způsoby doznávají značných změn.

Film, který byl jako první němý snímek od roku 1928 nominován na Oscara, se přenáší do 20. let i po stránce technické – film nemá běžnou zvukovou stopu, kterou známe z moderních filmů, ale je doplněn hudbou a dialogy jsou převedené do psané formy. Snímek byl rovněž natočen bez zoomových objektivů, neboť ve 20. letech ještě běžně nepoužívaly.

Prodej vstupenek (od 1. srpna 2023)

Vstupné: 150 Kč / osoba
Kapacita omezena, předchozí zakoupení vstupenky nutné.
V případě nepřízně počasí se projekce přesouvá do interiérů.
Prohlídka interiérů vily není součástí programu.