Soutěž: Architektura mě inspiruje

Výtvarná soutěž pro žáky 9. třídy ZŠ a studenty čtvrtého ročníku víceletých gymnázií.

Když architekt Mies van der Rohe přijel v září 1928 do Brna, zapůsobil na něj výhled na historické centrum města natolik, že se rozhodl nejenom přijmout nabídku Grety a Fritze Tugendhatových na stavbu rodinného domu, ale udělat z tohoto dech beroucího výhledu zásadní prvek celého návrhu.

Potkáváte každý den cestou do školy zajímavou budovu? Díváte se z okna učebny na pozoruhodnou fasádu? Připadá vám některá brněnská stavba zcela jedinečná? A jak by vypadal váš vysněný rodinný dům?

Dokázali byste se inspirovat myšlenkami známých architektů minulého století nebo těch ze současnosti? Pokuste se vystihnout architekturu, která vás zaujala a navrhněte vlastní rodinný dům!

Jako odměnu pro nej… návrh otevřeme vilu Tugendhat poslední červnový den speciálně pro vás a vaši třídu již v 8.00, kde si budete moci u onyxové stěny s tím nejhezčím výhledem na Brno předat závěrečná vysvědčení.

Pravidla soutěže

  • Soutěž probíhá od 27. 4. 2022 do 7. 6. 2022
  • Soutěže se mohou zúčastnit všichni žáci a školní kolektivy v uvedené věkové kategorii, jež v době konání soutěže zašlou fotografie svých výtvarných prací/modelů inspirovaných brněnskou architekturou napříč stoletími na adresu ludmila.haasova@tugendhat.eu. Na jeden návrh přijímáme pouze jednu fotografii (ideálně ve formátu JPEG).
  • Technika zpracování není nijak omezena, např. kresba, malba, koláž, model z lega nebo stavebnice Merkur, komiks atd.
  • Fotografii vašeho autorského díla doplňte o krátký komentář s max. rozsahem 800 znaků včetně mezer. Nezapomeňte uvést své jméno, jméno školy a telefonní a e-mailový kontakt. 
  • Od 8. do 22. června bude na facebookovém profilu vily Tugendhat zveřejněno album se soutěžními návrhy. Vítězem se stane ten, který obdrží nejvíce lajků. Jméno vítěze bude oznámeno 24. června na Facebooku a webových stránkách vily Tugendhat v sekci „edu online“.

Soutěž probíhá pod patronací JUDr. Markéty Vaňkové, primátorky statutárního města Brna.