HRADOZÁMECKÁ NOC 2018 VE VILE TUGENDHAT

HRADOZÁMECKÁ NOC 2018 VE VILE TUGENDHAT

Poslední srpnová sobota bude v podvečerních hodinách ve vile Tugendhat patřit projektu Hradozámecká noc, který pořádá Národní památkový ústav. V rámci města Brna se do tohoto projektu již IV. rokem zapojuje taktéž tzv. Brněnské vilové kvarteto, tedy kromě vily Tugendhat taktéž Vila Stiassni, Jurkovičova vila a Vila Löw-Beer. 

Program ve vile Tugendhat nabídne ojedinělou možnost spojit hudební prožitek s prohlídkou brněnské perly moderní architektury vily Tugendhat.

Program začne v 18.00 v zahradě objektu koncertem populární skupiny Zrní, na který po skončení vystoupení navážou zkrácené 30 minutové prohlídky objektu.

PROGRAM VEČERA

17.45 – Otevření zahrady vily Tugendhat

18.00 – Vystoupení hudební skupiny Zrní

cca. 19.20–19.50 – Prohlídka první skupiny návštěvníků

cca. 19.40–20.10 – Prohlídka druhé skupiny návštěvníků

cca. 20.00–20.30 – Prohlídka třetí skupiny návštěvníků

cca. 20.20–20.50 – Prohlídka čtvrté skupiny návštěvníků

cca. 20.40–21.30 – Prohlídka páté skupiny návštěvníků

21.50 – Konec akce

O SKUPINĚ ZRNÍ

Hudební skupina Zrní vznikla v roce 2002 a letos slaví 16. rok své existence sérií koncertních vystoupení na netradičních místech. S talentem na melodie a mísením moderního zvuku jsou Zrní ikonou novátorství a hledačství na české alternativní scéně, což dokazuje kromě jiného Cena Anděl za Objev roku, kterou skupina obdržela v roce 2012. Od hraní na ulici se talentem a pílí skupina vypracovala za posledních 16 let na svůj pomyslný vrchol. O aktuálním směru kapely velmi dobře vypovídá jejich poslední album Jiskřící, se kterým se Zrní zvukově i textově přesouvají z přírody do současného městského prostoru.

ORGANIZACE PROHLÍDEK

Rozdělení hostů do prohlídek bude probíhat na místě při vstupu na akci na principu „kdo dřív přijde, je dřív na řadě“. Hosté při vstupu (otevřený od 17.45) obdrží barevně odlišené náramky s časem prohlídky, které budou v uvedený čas opravňovat ke vstupu do interiérů vily. Průvodce si skupinu vyzvedne přesně v uvedený čas v prostoru obchodu se suvenýry v technickém podlaží vily. Pozdní příchod či ztráta náramku znamená automaticky zánik nároku na prohlídku. Prohlídka interiérů je možná pouze za doprovodu průvodce.

REZERVACE A PRODEJ VSTUPENEK

Vstupné: 300 Kč/osoba

Kapacita omezena, předchozí zakoupení vstupenky nutné.

Vstupenky lze od 13. července zakoupit online na stránkách www.tugendhat.eu.

Do interiérů je zakázán vstup s jehlovými podpatky.

Zakoupením vstupenky návštěvník potvrzuje, že je souhlasí s pravidly organizace prohlídek v rámci akce Hradozámecká noc ve vile Tugendhat 2018.

INFORMACE

Tel.: +420 515 511 015 / 017

E-mail: info@tugendhat.eu