11. 6.–6. 10. 2019

Výstava letošního laureáta Pritzkerovy ceny Arata Isozakiho je příběhem zrození ikonického Muzea japonského umění a techniky Manggha v Krakově zaznamenáno unikátním souborem skic a kreseb. Z nesmělé myšlenky a soukromých  prostředků polského filmového režiséra Andrzeje Wajdy s podporou a ve spolupráci Araty Isozakiho a Krzysztofa Ingardena vyrostl objekt, jež je působivým příkladem obyčejné lidské iniciativy, jež se nejen zhmotnila, ale stále vyzařuje ten druh inspirativní  odvahy a energie, která je tak potřebná pro přeměnu k lepšímu všeho co nás obklopuje.

 

DOPROVODNÝ PROGRAM:

20. 6. v 19 h komentovaná prohlídka výstavy s kurátorem ing. arch. Tadeášem Goryczkou 
(vstup zdarma bez předchozí rezervace)

4. 10. v 17 h Den architektury 2019: Příběh zrození Manggha
Slavnostní finsiáž výstavy  Arata Isozaki. Skici a kresby a přednáška Krzysztofa Ingardena příběhem zrození ikonického Muzea japonského umění a techniky Manggha v Krakově. Z nesmělé myšlenky a soukromých  prostředků polského filmového režiséra Andrzeje Wajdy s podporou a ve spolupráci Araty Isozakiho a Krzysztofa Ingardena vyrostl objekt, jež je působivým příkladem zhmotnění obyčejné lidské iniciativy, která je tak potřebná pro přeměnu k lepšímu všeho co nás obklopuje. 

1. 10.–6. 10. rozšíření stávající podoby výstavy o další exponáty v rámci festivalu Den architektury 2019 

 

autor výstavy: Krzysztof Ingarden
kurátoři: Tadeáš Goryczka, Jaroslav Němec / Kabinet architektury
výstava vznikla ve spolupráci a podporou: Muzeum japonského umění a techniky Manggha Krakov, Muzeum města Brna

 

REZERVACE A PRODEJ VSTUPENEK:

Výstava v technickém podlaží vily Tugendhat je přístupná od 11. 6. do 6. 10. 2019 v rámci otvírací doby vily bez předchozí rezervace.
Vstupné: 50 Kč / osoba

 

INFORMACE

Tel: +420 515 511 015 / 017
E-mail: info@tugendhat.eu

 

Plakát ke stažení zde.